Nabídka Fengoo řešení

Naší vizí je poskytovat chytrá a unikátní řešení v oblasti IoT pro jednotlivce, obce, firmy či celé regiony. V oblasti chytrých měst, lesnictví, zemědělství, zdravotnictví, průmyslu či dopravy pomáháme zákazníkům s řešením komplexní správy energií, bezpečnosti, logistiky, ochrany zdraví. Nabízíme řešení, která zákazníkům umožní optimalizovat provozní náklady, snižovat spotřeby energií a preventovat škody, optimalizovat výrobu nebo zajišťovat zdravější prostředí. 

Chytrá města a obce

Propojení měst, obcí a regionů s on-line světem. Digitalizace a správa naměřených dat pro efektivní provoz a život ve městě či obci, Úspora nákladů za energie a prevence před škodami na majetku města nebo občanů, management a regulace veřejného osvětlení. Monitoring vodních zdrojů, detekce znečištění vodních toků.

Podniky a firmy 

Digitalizace a centralizace naměřených a získaných data do jednoho místa. Efektivní měření a regulace spotřeby energií. Měření a regulace výrobních procesů a vstupů. Monitoring pohybu vozidel nebo předmětů. Prevence proti škodám na majetku a škodám způsobeným zbytečnou spotřebou energií.

Telemedicína

Řešení pro vzdálený a on-line monitoring kritických funkcí a činností lidského těla. Přenos informací a dat od pacientů směrem k lékařům může pomoci se stanovením finálního léčebného postupu. Propojení několika způsobů měření v jeden. Upozornění na zvyšující se hodnoty nebo dosažení kritické hodnoty např. tlak, srdeční rytmus, teplota těla, pád či dlouhodobější nehybnost osoby apod.

Management budov

On-line měření, regulace a optimalizace chodu budov. Zlepšení pracovního prostředí pro zaměstnance. Vzdálené odečty spotřeby energií. Měření enviromentálních hodnot uvnitř i vně budov. Napojení kotelen a vzdálené měření a regulace zdrojů tepla. Měření a vizualizace dat z jakýchkoliv senzorů a měřidel. Detekce neočekávaných změn, bezprostřední identifikace závad. Vzdálená regulace.

Energie a spotřeby

Řešení pro vzdálené automatické odečty spotřeby energií z měřicích zařízení a měřidel. Detailní přehled o aktuální a historické spotřebě. Měření a regulace případných významných zdrojů spotřeby vedoucí k optimalizaci spotřeby. Online kalkulace nákladů za spotřebované energie.

Zemědělství & lesnictví

V lesnictví dokážeme řešit řadu oblastí, jako jsou vzdálená měření kůrovce v lapačích nebo ochrana dřeva před zcizením či neoprávněnou manipulací. Ochrana příjezdových cest nebo pastí na zvěř otřesovými čidly. Detekce pohybu. V zemědělství najde uplatnění vzdálený systém pro vodní hospodářství. Měření vlhkosti v půdě, teploty. Vzdálené zavlažování apod.

Ochrana majetku a zdraví

Prevence před vykradením či poničením majetku, zařízení, vozidel apod. v soukromých objektech, garážích, showroomech i na parkovištích. Detektory pohybu nebo otřesu pro okamžitou detekci potenciálního nebezpečí nebo problému. Čidla pro 24/7 měření enviromentálních data pro upozornění na zhoršující se podmínky CO₂ v učebnách apod.

Dopravní segment

Monitoring pohybu vozidel, zboží, nákladu nebo jiných pohyblivých zařízení. Záznam a sledování trasy GPS senzorem. Využití pro jakýkoliv způsob dálkové dopravy (automobilová, železniční, vodní), v taxi službách, ve skladu, při monitoringu vozového parku nebo i v rámci odpadového hospodářství měst a obcí.

Chytrá řešení staví na chytrých produktech. Výsledkem je úspěch, který inspiruje.

Čím právě žijeme

Když se pár let po Listopadu potkali dva jednadvacetiletí gameři Radim Krpata a Petr Šprync před pardubickou poštou, zjistili, že jsou spolužáci ze základky. Především ale našli společnou řeč v IT, které v Česku tehdy zažívalo boom. Dnes už jako společníci řídí vlastní tým vývojářů, se kterým promlouvají do zakázek napříč obory ve statní i soukromé...

"Postaru a nemoderně," hodnotí Petr Šprync fungování mnoha českých firem, které si zatím nenašly cestu k využívání senzorických dat a internetu věcí (IoT). Technologie jim přitom mohou pomoci k efektivnějšímu a levnějšímu fungování. "Pro mnohé je ale IoT stále trochu sci-fi," říká šestačtyřicetiletý šéf pardubického startupu NetVoice.