Naší vizí je poskytovat chytrá a unikátní řešení v oblasti IoT (internetu věcí). Projekt Fengoo IoT platformy je jedním z nich.

Dnes jsme rostoucí společnost vývojářů. Náš první společný počin se ale datuje do roku 2006, kdy jsme začali vyvíjet software pro IP telefonu, který překlopil klasickou telefonii z digitálu do IP, do počítačových sítí.

Díky naší aplikaci telefony zobrazovaly kontaktní korporátní kalendáře napojené na dostupnou databázi českého telekomu, burzovní informace, dostupnost zaměstnanců ve firmě nebo předpovědi počasí. Na tehdejší dobu fenomenální věc.

Díky Fengoo IoT platformě mohou firmy, obce i domácnosti optimalizovat své provozní náklady, snižovat spotřebu energií, preventovat škody nebo zajišťovat zdravější prostředí pro všechny.

V následujících letech jsme navázali spolupráci se studenty z VUT Masarykovy univerzity, z nichž mnozí jsou dnes členy 11 členného týmu NetVoice. Pokračovali jsme ve vývoji aplikací pro další subjekty v oblasti energetiky či  lesnictví.


Část našeho týmu se aktuálně intenzivně věnuje vývoji pro sektor železniční dopravy či vyvíjení komponent, modulů a aplikací v projektu digitální technické mapy pro geografický informační systém, v němž budou do roku 2023 všechny velké podniky, kraje i obce povinni zkreslit svoji infrastrukturu do digitální podoby. Spolupracujeme s výrobcem GIS, nadnárodní firmou Hexagon.

Platforma Fengoo

Zároveň se sdílenými vývojářskými projekty nabízíme firmám, městům, obcím i domácnostem vlastní platformu Fengoo - víceúčelové řešení pro připojení chytrých zařízení a IoT senzorů - pro všechny oblasti byznysu i běžného života.

Poskytujeme chytrá a unikátní řešení v oblasti IoT pro jednotlivce, obce, firmy či celé regiony. V oblasti chytrých měst, lesnictví či zemědělství pomáháme zákazníkům s řešením komplexní správy energií, bezpečnosti, logistiky, zdravotnictví.

Nabízíme řešení, která zákazníkům umožní optimalizovat provozní náklady, snižovat spotřeby energií a preventovat škody nebo zajišťovat zdravější prostředí.

 

Fengoo tým

Petr Šprync

Zakladatel / Business development

Martin Beran

Vývoj / Mobilní platformy

Radim Krpata

Zakladatel / Vedení vývoje

Daniel Kurz

Vývoj Backend & Frontend

Ondřej Míchal

Hlavní architekt / Vývoj